V únoru se rychle rodí

V únoru se rychle rodí.

No fakt :). Aspoň v tom letošním. Rychle a hezky. Nebo aspoň moje klientky to tak měly.

Byla jsem u 4 krásných porodů.

Tři ve velkých pražských porodnicích a jeden mimo Prahu. Všechny mamky byly vícerodičky. Jedna dokonce čekala čtvrté děťátko. A všechny jsem měla doprovázet poprvé. Chtěly porodit lépe než minule, měly vyšší očekávání. Víc se připravovaly.

Takže pro mě vysoko nastavená laťka. Ale miluju (a to nepřeháním) doprovody u vícerodiček. Mám tyto doprovody moc ráda. Často se stává, že se opraví porodní zkušenost. Chci ženy podpořit v tom, aby pro ně prožitek z porodu byl maximálně pozitivní a radostný. Aby si plně užily kontaktu se svým čerstvě narozeným děťátkem. To často bývají přání, která u předcházejících porodů nebyla naplněna.

A povedlo se.

Narodili se 4 kluci. Rychle a hezky.

Dokonce jsem byla u dvou porodů v jednom dni :).

Mamky si zažily efektivitu porodních poloh. Byly to porody na boku a v jednom případě na zemi na žíněnce na čtyřech. Navíc to byla maminka, která byla po prvním porodu císařským řezem. Zvládla to výborně! Paráda.V náručí si přenesla svého čerstvě narozeného chlapečka na lůžko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

A všichni kluci si plně užili náruč svých maminek, tzv. plný bonding. Ráda bych, aby toto bylo už normou, ale realita je taková, že stále ještě (r.2015) se toto všude neděje.

Ještě stále má leckde před nepřerušeným plným bondingem a přivítáním na tomto světě přednost vážení a měření. Co kdyby to dítko náhodou za tu hodinu až dvě povyrostlo, že?  A také je třeba zapsat nového „občánka“ do počítačového systému. Ale to jsou přeci v tuto vzácnou chvíli zbytečnosti, nemyslíte? To může počkat.

Považuji plný kontakt máma-dítě za velmi důležitý a opravdu mě těší, že většina mých klientek ho může naplno prožít.

 A ještě se narodilo páté děťátko.

Holčička. Zde jsem byla s maminkou (opět druhorodička) domluvená na doprovod až podle situace. Jsou totiž hodně zdaleka. Předala jsem jí skvělé porodní bábě. A já, že budu popř. tzv. krýt záda, kdyby ona nemohla, tak dorazím já. A tuto maminku jsem v průběhu února s každým dalším narozeným děťátkem uklidňovala, že teď v únoru se fakt rodí rychle a hezky :).

Porodní bába k nim přijela na poslední chvíli. Už by ani nešlo nikam odjet. Maličká se narodila doma a ve vaku blan. Nádhera. Velká radost.

Holt v letošním únoru se fakt rychle rodilo… A hezky :).

Jitka Čejková
Užívám si zázraky narození. Jsem totiž dula a provázím ženy těhotenstvím, porodem, mateřstvím. Děťátko za Vás sice neporodím, ale předám Vám zkušenosti z českých porodnic, jak porodit laskavě, s respektem k matce i dítěti a často i s úsměvem :). Můj dulí příběh si přečtěte zde >>
Komentáře