Co mě baví

V pracovní rovině mám štěstí, že dělám to, co mě baví.

Ráda doprovázím k porodům. I když to je někdy náročné. Ale dulí radosti a strasti napíšu někdy v samostatném článku. Filípek 3

Doprovody dělám už přes 21 let. Obzvlášť ráda doprovázím ženy k dalším porodům, a i ty které chtějí nebo potřebují "opravit" předcházející (a někdy dost drsnou) porodní zkušenost. Většinou se to podaří a to jsou pak nádherné zážitky a radost.

Také považuji za důležité doprovázet ženy, které musí zvolit ze zdravotních důvodů svých nebo děťátka jinou cestu než si původně představovaly. Hledáme a snažíme se pak vytvořit tu nejideálnější variantu pro jejich konkrétní situaci. Daří se to a je to také velká radost.

Třešničkou na dortu jsou domácí doprovody. To je nádhera, klid, plynutí. Navzdory strašidelnému obrazu, který je naší společnosti předkládán. Je tam laskavost a respekt. A intenzivní a velmi profesionální péče porodní asistentky, které se v porodnicích někdy dosahuje těžko. Tam má personál na starosti většinou několik rodiček, někdy je tam i velký chaos. Málokdy je tam možná individuální kontinuální péče. I když se to každým rokem lepší a to je také radost.

 

Dál mě baví trvale udržitelné žití.

Nechápu, jak někdo tzv. nevidí za roh. Žije v domnění, že se ho nic netýká. Že má vyhráno. Možná on, ale jeho děti, vnoučata? Myslím, že jediná šance na úspěch je, žít respektujícím způsobem - k sobě, ke svým blízkým, ale i k ostatním lidem a k celé planetě. Nejsou nezávislá místa na světě (i když ted to jsou ráje pro různé účely), vše je velmi propojené. A ekosystémy (přírodní i lidské) jsou velmi citlivé.

Považuji za důležité být ohleduplní i co se týká produktů běžné potřeby. Tzv. vyměnit jednu lahev za jinou. Tu se silně chemickým obsahem za jinou, jejíž obsah se v přírodě rozloží během pár dní.  Tak jednoduché to může být a přitom to má takový význam. Každý měsíc tak narůstá počet domácností, z jejichž praček, myček, koupelen odtéká voda, kterou je schopná naše příroda bez problémů zpracovat. A jako bonus pro samotné rodiny - nezatěžuje to zdraví dětí a domácnost. Já už cca 20 let používám produkty od české firmy Missiva.

Takže mě těší, že mám kolem sebe vědomé lidi. A není to o bohatství nebo chudobě. Je to o slušném žití. A těch báječných vědomých rodin co kolem sebe vidím, s kterými se setkávám, z toho je slušná porce optimismu.

A v osobní rovině?

1974242_1567488573518937_5107824320477090358_oMám dospělé syny a vnoučka,u jehož hezkého narození jsem mohla být. A to  pro mě byla veliká odměna za mé roky doprovázení  u porodů.

Miluju hory, hory a hory :). Od jara do podzimu. Zimu moc nemusím.
A jezera, kytky a sekvoje.

A bosobotky :).  A nebo bez bot.

 

 

A na závěr to nejdůležitější - DĚKUJI. Je totiž za co!