Co mě baví

V pracovní rovině mám štěstí, že dělám to, co mě baví.

Ráda doprovázím k porodům. I když to je někdy náročné. Ale dulí radosti a strasti napíšu někdy v samostatném článku. Už ho mám za lubem hodně dlouho :). Filípek 3

Doprovody dělám už přes 14 let. Obzvlášť ráda doprovázím ženy k dalším porodům, ty které chtějí nebo potřebují "opravit" předcházející (a někdy dost drsnou) porodní zkušenost. Většinou se to podaří a to jsou pak nádherné zážitky a radost.

Také považuji za důležité doprovázet ženy, které musí zvolit ze zdravotních důvodů svých nebo děťátka jinou cestu než si původně představovaly. Hledáme a snažíme se pak vytvořit tu nejideálnější variantu pro jejich konkrétní situaci. Daří se to a je to také velká radost.

Třešničkou na dortu jsou domácí doprovody. To je nádhera, klid, plynutí. Navzdory strašidelnému obrazu, který je naší společnosti předkládán. Je tam laskavost a respekt. A intenzivní a velmi profesionální péče porodní asistentky, které se v porodnicích dosahuje těžko. Tam má personál na starosti vždy několik rodiček, někdy je tam i velký chaos. Málokdy je tam individuální kontinuální péče. Ale jasně, lékař a operační sál je na dosah, kdyby "něco", že... :). Takto nám to říkají, tak tomu máme věřit. Opravdu?

Nechci a nebudu strašit možnými riziky v porodnici. U nás v Česku se straší jen domácími porody. Nelíbí se mi ale, jak je to u nás jednostranně podávané. Je třeba, aby si ženy mohly bez výhrůžek vybrat. Protože každá potřebuje něco jiného.

Dál mě baví trvale udržitelné žití.

Nechápu, jak někdo tzv. nevidí za roh. Žije v domnění, že když on si nastřádá (nemyslím ze všeobecné hojnosti), ale na úkor druhých, tak se ho nic netýká. Že má vyhráno. Možná on, ale jeho děti, vnoučata? Myslím, že jediná šance na úspěch je, žít respektujícím způsobem - k sobě, ke svým blízkým, ale i k ostatním lidem a k celé planetě. Nejsou nezávislá místa na světě (i když ted to jsou ráje pro různé účely), vše je velmi propojené. A ekosystémy (přírodní i lidské) jsou velmi citlivé.

I proto jsem se rozhodla šířit mezi rodiny myšlenku vědomého používání produktů běžné potřeby. Tzv. vyměnit jednu lahev za jinou. Tu se silně chemickým obsahem za jinou, jejíž obsah se v přírodě rozloží během pár dní.  Tak jednoduché to může být a přitom to má takový význam. Každý měsíc tak narůstá počet domácností, z jejichž praček, myček, koupelen odtéká voda, kterou je schopná naše příroda bez problémů zpracovat. Jsem ráda, že jsem se před lety rozhodla toto pracovní propojení udělat a stala se poradcem české firmy Missiva. Můžete se podívat na můj web Šetrný domov.

Takže mě těší, že mám kolem sebe vědomé lidi. A není to o bohatství nebo chudobě. Je to o slušném žití. A těch báječných vědomých rodin co kolem sebe vidím, s kterými se setkávám, z toho je slušná porce optimismu.

A v osobní rovině?

1974242_1567488573518937_5107824320477090358_oMiluju hory, hory a hory :). Od jara do podzimu. Zimu moc nemusím.

A bosobotky :).  A nebo bez bot.

 

 

A na závěr to nejdůležitější - DĚKUJI. Je totiž za co!