Dobrý den, byla jsem u vás na předporodních kurzech a na masážích. No a porod jsem si ani nemohla přát lepší, proběhl opravdu úžasně, skoro jako z příručky o přirozených porodech 🙂 Jsem za to nesmírně vděčná. Za to, že to takhle skvěle dopadlo a mohla jsem to takhle zvládnout, můžou i informace od vás z kurzů, takže ještě jednou moc děkuju za vše! Byl to skoro domácí porod - s přítelem, Monikou a porodní asistentkou. A navíc hned druhý den ráno jsem se sbalila a šla s Alžbětkou domů - domluvila jsem se s porodní asistentkou na návštěvách doma a jsem za to hrozně ráda, bylo to mnohem lepší než v nemocnici. Moc vás zdravím.
Jarmila, 2018
Mila Jitko, casto na vas myslim, zvlast pri kazdem Tadeasove milniku; vzpominam na vas laskavy, podnetny a casto terapeuticky doprovod po celou dobu cekani na nej,... Mame se moc hezky, Tadeas je mimoradne krasny chlapecek, je moc sikovny, usmevavy, pohodovy. Opatrujte se, mejte se moc hezky, tesime se na videnou!
Zuzana, 2017
Krásný den Jitko, malý má dnes už 2 a půl měsíce. Šíleně to letí a vzpomínám na Vás i na Petru s velkou láskou. Děláte tu nejsmysluplnější práci a já Vám za to budu vždycky vděčná.
Tereza, 2017
Milá dulo Jitko, známe se již hodně let a za tu dobu jsi byla přítomna u všech 4 porodů našich dětí. Vždy milá a usměvavá, dokážeš poradit i pohladit právě tam, kde je třeba. Ať jsme volali ve dne či v noci, někdy o několik dní dříve, jindy jsi taktak stihla přijet. Když mě bolely nohy, záda, prsa, všechno, když děti pořád plakaly, když manžel odjel, když jsem se radovala, jak děti rostou, lezou, chodí, mluví... byla jsi tu stále pro nás. Za to ti patří obrovský dík, jsi správná přítelkyně těhulek, maminek a miminek.
S láskou Baruška (2002), Kačenka (2004), Eliška (2006), Pepíček (2009), Jirka a Lenka
Pátek 26.11.2004 byl pro mne ten nejkrásnější a zároven nejnáročnější den v mém životě. V tento den jsi mi pomohla přivést na svět mojí Adélku. Moc Ti za Tvou pomoc a přítomnost obě děkujeme a přejeme Ti hodně spokojených maminek a hlavně, aby Tobě všechno vycházelo jak si přeješ. Děkujeme.
M+A, 2004
Jitko, chtěla bych Ti ještě jednou moc poděkovat za Tvou úžasnou pomoc a podporu! Díky Tobě to mělo takový průběh, jaký to mělo, a díky Tobě jsem mohla být sama sebou, věřila jsem sobě a miminku, užila jsem si ty chvíle před narozením opravdu vědomě a prožila jsem si je pozitivně intenzivně. Bylo to rychlé, krásné a extrémně přirozené, z čehož jsem fakt nadšená! Nedám na Tebe a Tvou práci dopustit a moc děkuji za životní zážitky z obou porodů! Srdečně zdravím a objímám!
Jana (předporodní příprava, těhotenské cvičení, masáže, předporodní ladění, 2x doprovod u porodu)
Dobrý večer, Moc Vám děkujeme za doprovod u včerejšího porodu v Rakovníku. Bylo to moc krásné, Petra i já jsme se cítili mnohem jistější než u předchozích porodů. Přesně tak si představuji uklidňující podporu u porodu.
Martin, Petra a Julián
Dobrý den Jitko! Hlásíme, že dnes v 8:39 se narodil v mělníce Lukášek. Je to pěkný rychlík - na svět přifrčel na jedno zatlačení :). Jen tak tak jsme to my + Monika stihli dojet. Moc Vám děkujeme za úžasnou akupresuru, přípravnou masáž k porodu i rady ke cvičení. Ještě jednou díky,
zdraví Soňa, Martin, Lukášek
Dobrý den Jitko. Tak noc jsem prospala, i když mě občasné kontrakce budily. Od rána, jsem už měla pravidelné kontrakce, ve 12 mě vzali na sál a v 13.45 jsem porodila. Defacto nic nebolelo až na poslední půlhodinu včetně šití. Jiříka jsem měla celé 2 hodiny u sebe. Krásně se přisál. Děkuju vám za vše!
Lucka
Jinak si tu sedím, v klidu a tichu 🙂 rozjímám a opět mě přepadá pocit štěstí když si vzpomenu jak se nám to hezky povedlo. 😀 Nevím jestli už funguje vzpomínkový optimismus, ale když vypravím o porodu, a tak celkově o celém tom čekání na Péťu, musím říct, že mi opravdu převažuje pocit spokojenosti a krásna. Ano byl to krásný porod 🙂 A nemůžu vždy jinak než vzpomenout Vás, a jen chválit a chválit a chválit, v duchu strašně děkovat vesmíru, že jsme se setkaly. Tím jsem prostě chtěla říct, že jsme strašně šťastní a velký podíl na tom máte Vy. Takže ještě jednou obrovské DÍKY, práce kterou děláte, má opravdu velký smysl.
Jana
Jitko, moc Vám děkuji za skvělé masážičky a spoustu dalších zajímavých informací, zase mě to posunulo kousek dál a masírování a dotýkání miminka je opravdu nádherné.
Helena
Preji pekny dobry vecer Jitko, jsem vam jeste nenapsala, jak pekne bylo pro me to nase prvni setkani. Byla bych hodne rada, kdyby se nam to vazne podarilo a k tomu porodu jste me mohla doprovazet. Musim rict, ze jsem z naseho setkani odchazela tak krasne...jak to napsat...vnitrne harmonicka. Uplne jsem se na ten porod zacala tesit. A to diky vam, protoze z vas uplne sala nadseni a radost...a tak A navic mate v rukavu spoustu krasnych pribehu, znalosti a informaci, tak myslim, ze by mi to mohlo rychle utect to cekani. Dekuji taky za tipy na webovy stranky a knizky. Preji pekny vikend
K.Ch. 2006
Jitko, moc děkujeme za přípravu. Opakovala jsem si jako mantru Tvoji větu - "Holky, porodit prostě umíte!" Umíme. I v autě.... A užily jsme si i bonding. Celou dobu v sanitce, při porodu placenty, při mém ošetření, tj. ještě asi 2 hodiny po převozu do porodnice jsem ji NEDALA Z RUKY - byli jsme vybaveni dekami, podchlazená nebyla. Sama se přisála. Ještě jednou moc děkujeme.
Jana+Honza+Olda+Liduška (předporodní příprava)
Dobrý den Jitko, ještě jednou děkujeme za Váš předporodní kurz, Vaši přítomnost u porodu a vůbec, za to, že jsme po celou dobu věděli, ze se na Vás můžeme obrátit s jakoukoli prosbou. Co se týká kurzu, určitě s Vámi souhlasím, že je velmi dobré, aby se ho páry zúčastnily. Zvláště, když mám zkušenosti z prvního porodu, na který jsem se vůbec nepřipravil a dodnes jsou chvíle, kdy toho velmi lituji. Délka kurzu byla naprosto v pohodě. Čas utekl velmi rychle. Aby ne, když jsme ho trávili v příjemném prostředí s lidmi, kteří měli stejnou potřebu, a to vědět a být co nejvíc připraven. Videa ve mně zanechala pocit, ze to prostě musí jít, že se nemůže opakovat to, co jsme zažili při prvním porodu. Nácviky a ukázky poloh byla super aktivita, u které jsem pochopil, že porod nemusí být vleže na zádech. Ujistilo mě to, že je potřeba naslouchat ženě, jejím potřebám a ne potřebám personálu. Příběhy a povídáni ve mně vzbudily pozitivní myšlení a touhu poznat náš příběh. A můj celkový pocit po kurzu? Radost z toho, ze si moje žena našla právě Vás, že budete naším průvodcem, že díky Vám děláme spoustu věcí, které by měly ulehčit příchod miminka na svět. A co bylo nejdůležitější? Začal jsem se na porod těšit, začal jsem důvěřovat mé ženě i sobě, že to zvládnem. Pocity po porodu? Jsem šťastný. Vaše přítomnost mi umožnila zahodit všechny strachy a mohl jsem vnímat svoji ženu. Mohu říct, že jsem byl u porodu. Ne jen fyzicky, ale i psychicky, vnímal jsem její kontrakce, tu její sílu a sílu miminka. Umožnila jste nám porod, který jsme potřebovali, abychom se vyrovnali s první zkušeností. Jsem si jist, ze díky Vám jsme nyní sebevědoměší, jistější a šťastnější rodiče. Jsem rád, že jste nás odhadla a doporučila nám i Petru Galiovou. Byly jste obě skvělé. No a teď si užíváme Rozálku a těšíme se, až ji jednou budeme vyprávět, jak přišla na tenhle svět. Jitko, děláte to skvěle.
Marek (předporodní příprava, Manuál pro muže u porodu, paní chodila na masáže, doprovod u porodu)
Dobrý den Jitko, chtěla bych Vám moc poděkovat za podporu u mého porodu, před porodem i po porodu. Opravdu jste mi moc pomohla a díky Vám jsme si porod já i manžel užili. Mám na to jen pozitivní vzpomínky. Posílám fotku obou holčiček, které jste nám pomohla porodit. Ještě jednou moc děkujeme
Monika (předporodní příprava, masáže, 2x doprovod u porodu)
Masáže dětí jsme si s mojí tříletou dcerkou krásně užily. Trocha povídání, masírování, hraní, klidného soustředění i neklidného chichotání pro nás znamenala nový společný zážitek a tak trochu i tajuplný rituál. Dcerka si užila svůj čas s mámou jen pro sebe, pocit důležitosti a přijímání něhy a péče. A já si užila klid,odpočinek, vůně a pomalu plynoucí čas. Společně s dcerkou vnímáme masáž jako vzácný okamžik našeho spiklenectví a rozmazlování a snažíme se dál v masírování pokračovat alespoň jednou týdně. Mějte se moc hezky,
Radka
Chci Ti říct, že na Tebe často myslím a s ohromným vděkem vzpomínám na Tvou nenahraditelnou pomoc kterou jsi mi poskytla, aby Filípek přišel na svět co nejpříjemněji. Vždycky Ti v duchu znovu a znovu poděkuji.
J.+F., 2005
Ačkoliv jste s námi u tohoto porodu nebyla, vnímám Vás prostě jako "naši" dulu a chtěla jsem s Vámi i tento porod sdílet. Patří Vám veliký dík za vše, co jste mi předala při všech našich setkáních, která byla velmi obohacující. Cítila jsem se velmi dobře připravená (velmi jsem na sále ocenila korejskou akupresuru, skvěle fungovala) a to mi dodalo mnoho síly a jistoty ve chvílích, kdy jsem to nejvíce potřebovala. Děláte úžasnou práci pro nás maminky... Děkuji Vám za vše a jsem ráda, že jsme se potkaly/i (i můj muž je rád :)) S vděčností
Pavla
Dobrý den paní Čejková,ještě jednou děkujeme, krásně jsme se u Vás s mužem naladili 🙂
Anička (Manuál pro muže u porodu, předporodní příprava)
s manželem pro nás bylo důležité, že jsme toto mohli prožít společně. Filmy byly úžasné. Manžel se rozhodl, že by mi chtěl takový porod také dopřát . Celý kurz byl skvělý - líbilo se nám praktické nacvičování či ukázání možných poloh při porodu, masážních bodů, manipulace s kojencem, podrobné vysvětlení, jak porod v porodnici probíhá, co se při něm může použít, že nemusíme se všemi věcmi souhlasit, jaké jsou možné komplikace atd. atd. Bylo pro nás fajn slyšet, jak probíhá porod v různých porodnicích a že jsou mezi nimi rozdíly (a to ne jen ve smyslu vybavenosti, ale zvláště přístupu k rodičce a novorozenci). Toto jsme velmi ocenili, protože nám to ukázalo větší spektrum možností (kurzy pořádané v porodnicích samozřejmě říkají a připravují jen na to, co je u nich zvykem - jiné možnosti neukáží). Pro nás oba bylo zcela zásadní se dozvědět, že v první době porodní žena potřebuje velmi klidnou, láskyplnou, opečovávací atmosféru (podobnou jako při usínání), že v ní nemá přemýšlet, ale poddávat se. Jsem přesvědčená, že díky všemu, co jsme se dozvěděli v kurzech a o čem jsme pak společně přemýšleli, povídali si a připravovali se, byl pro nás porod našeho syna posilující skutečností, na kterou myslíme s velkou vděčností a kterou bychom rozhodně nechtěli vymazat z naší paměti...
Martina (těhotenské cvičení, masáže, předporodní příprava)
Hezký den! Děkuji za pomoc k hladkému porodu - vše zafungovalo tak, jak jste říkala. Kontrakce mi začaly kolem druhé ráno a prcek se narodil přesně v 8h - tulili jsme se k sobě tělo na tělo cca hodinu. Ještě jednou díky!
Zdraví Lucie J.
Dobrý den Jitko, Kudy chodím, tudy chválím své rozhodnutí projít porodem společně s Vámi.
Martina
Dobrý večer Jitko, tak už máme nový přírustek v rodině, jmenuje se Kačenka a narodila se minulou sobotu (dříve jsem Vám to nestihla napsat, je to šrumec:-))) Byli jsme tedy v Havl. Brodě a opravdu Vám musíme poděkovat, že jste nás k tomu přivedla, protože nejen prostředí, ale i přístup personálu byl naprosto užasný:-)! Manžel to zvládnul na jedničku s hvězdičkou třikrát podtrženou:-))) a byl se mnou až do konce!!!Mějte se krásně a ještě jednou Vám za vše moc děkujeme!!!
Zdravíme Vás z Dačic.
Ahoj Jituš, tak se konečně dostávám k emailu, hlavně, abychom Ti poděkovali za Tvojí pomoc, která si myslím je k nezaplacení. Nedovedu si představit, jaké by to všechno bylo bez Tvé přítomnosti, asi bychom to nějak zvládli, ale nejsem si jistá, zda bych měla na porod tak příjemné vzpomínky. V průběhu kontrakcí jsem si už říkala, že snad požádám o epidurál, ale pokaždé se to dalo zvládnout, hodně jsem se pak soustředila na sebe a na to, co říkáš, na masáž zad (ta mi hodně pomohla) a mám pocit, že jsem ke konci byla v nějakém transu či co, protože si některé věci nedokážu vybavit. Také si myslím, že manžel vydržel do konce díky Tvé přítomnosti, připadal mi, že to zvládal docela v pohodě, a byla jsem moc ráda, že vydržel a že mě držel za ruku a různě podporoval. Je nám jasné, že je to hodně obětavá práce, dělat dulu, člověk to musí dělat z vlastního přesvědčení a z lásky, jinak to prostě nejde, děti se často rodí v noci, musíš na těch několik hodin narychlo zabezpečit rodinu, v době předpokládaného porodu jsi neustále ve střehu, musíš hodně plánovat a také se přizpůsobit situaci. Také se mi líbilo, že necháváš půběh porodu na přání maminky, ano, preferuješ přirozený porod, ale pokud se mamča necítí a má strach z bolesti a přeje si epidurál, či se domluví s porodníkem na urychlení atd, necháváš to na ní. A to je ten Tvůj profesionální přístup! Měj se moc hezky!
D.,D.,Š 2005