Praktická příprava k porodu

Individuálně nebo skupinový kurz. 

Předporodní přípravy dělám cca od roku 2006. Za tu dobu jsem k porodu připravila už pár stovek párů. Některé jsem u porodu i doprovázela, jiní mi pak píší své porodní příběhy. A tak vím, jak velký smysl předporodní příprava má.

Obsah: porodní péče, rozdíly v porodnicích, praxe v konkrétních porodnicích podle Vašeho výběru, základní děje během porodu - fyzická i psychická rovina, porodní přání/"plán", začátek porodu, kdy odjet do porodnice, příjem, zorientování se na porodním sále - praktické tipy, I. doba porodní, kontrakce, úlevové masáže, alternativní techniky zvládání "bolesti" atd., II.doba porodní, porodní polohy, pupečník, placenta, důležitý poporodní čas pro matku a dítě- bonding atd., nefyziologický porod, pobyt v porodnici a odjezd domů a první dny doma, pediatr.
Kurz je veden prožitkově, aby jste se nenudili (tzn. i muži ;)).

Termín kurzu: v aktualitách.

V ceně Manuál pro muže u porodu (nebo je z ceny kurzu odečten pokud už ho máte)

 

Dobrý den Jitko, 
 ještě jednou děkujeme za Váš předporodní kurz, Vaši přítomnost u porodu a vůbec, za to, že jsme po celou dobu věděli, ze se na Vás můžeme obrátit s jakoukoli prosbou. 

 Co se týká kurzu, určitě s Vámi souhlasím, že je velmi dobré, aby se ho páry zúčastnily. Zvláště, když mám zkušenosti z prvního porodu, na který jsem se vůbec nepřipravil a dodnes jsou chvíle, kdy toho velmi lituji.
Délka kurzu byla naprosto v pohodě. Čas utekl velmi rychle. Aby ne, když jsme ho trávili v příjemném prostředí s lidmi, kteří měli stejnou potřebu, a to vědět a být co nejvíc připraven. 
Videa ve mně zanechala pocit, ze to prostě musí jít, že se nemůže opakovat to, co jsme zažili při prvním porodu.
Nácviky a ukázky poloh byla super aktivita, u které jsem pochopil, že porod nemusí být vleže na zádech. Ujistilo mě to, že je potřeba naslouchat ženě, jejím potřebám a ne potřebám personálu. 
Příběhy a povídáni ve mně vzbudily pozitivní myšlení a touhu poznat náš příběh.

 A můj celkový pocit po kurzu? Radost z toho, ze si moje žena našla právě Vás, že budete naším průvodcem, že díky Vám děláme spoustu věcí, které by měly ulehčit příchod miminka na svět.

A co bylo nejdůležitější?
Začal jsem se na porod těšit, začal jsem důvěřovat mé ženě i sobě, že to zvládnem. 

Pocity po porodu? Jsem šťastný. 
Vaše přítomnost mi umožnila zahodit všechny strachy a mohl jsem vnímat svoji ženu.

Mohu říct, že jsem byl u porodu. Ne jen fyzicky, ale i psychicky, vnímal jsem její kontrakce, tu její sílu a sílu miminka. Umožnila jste nám porod, který jsme potřebovali, abychom se vyrovnali s první zkušeností.

Jsem si jist, ze díky Vám jsme nyní sebevědoměší, jistější a šťastnější rodiče. 
Jsem rád, že jste nás odhadla a  doporučila nám i Petru Galiovou. Byly jste obě skvělé.  
No a teď si užíváme Rozálku a těšíme se, až ji jednou budeme vyprávět, jak přišla na tenhle svět.

Jitko, děláte to skvěle.
Marek

 

 

 Jitko, moc děkujeme za přípravu. Opakovala jsem si jako mantru Tvoji větu - "Holky, porodit prostě umíte!" Umíme. I v autě....

A užily jsme si i bonding. Celou dobu v sanitce, při porodu placenty, při mém ošetření, tj. ještě asi 2 hodiny po převozu do porodnice jsem ji NEDALA Z RUKY - byli jsme vybaveni dekami, podchlazená nebyla. Sama se přisála. Ještě jednou moc děkujeme.

Jana+Honza+Olda+Liduška

 

 

Kurz mi přinesl potvrzení toho, že je v pořádku, že se na porod těším. Dostala jsem hodně tipů na to, co a proč u porodu a po něm chtít/nechtít a proč, které rezonují s tím, jak jsem to intuitivně cítila. Bylo pro mě také přínosné kurz absolvovat s manželem, který se dle jeho slov, dověděl hodně nových věcí a na spoustu věcí si upravil náhled. Co konkrétně určitě využijeme? Hlavně porodní přání, která jste nám pomohla vyjasnit a masáže, které mi může manžel dělat u porodu.
Kurz je sice dlouhý, ale pro nás určitě lepší, než jet na kurz vícekrát po kratších úsecích. Obsahově byl celý zajímavý, takže bych ani nic neubírala, aby se rozsah zkrátil. Líbilo se mi, že byl kurz interaktivní, že jsme se zapojovali, hýbali a věci si zkoušeli.
Váš přístup je perfektní - po lidské i lektorské stránce.
Kurz velmi ráda doporučím dál. Už jsem jej doporučila kamarádce, která je těhotná a taky se chystá se přihlásit. 
Markéta

 

Pokud jde o Váš kurz, jsem moc ráda, že jsme mohli s partnerem přijít. Od té doby se zapojuje, má větší zájem, pochopil, že jeho úloha není jen stát a koukat nebo občas pohladit. Čas na kurzu krásně plynul a i když to vypadalo, že v podstatě si jen tak povídáme, dozvěděla a zapamatovala (!) jsem si víc než z nějaké přednášky nebo konference. Pro mě to byl skvěle a užitečně strávený čas. A především musím ocenit Vaše tipy a praktické zkušenosti a spoustu dalších postřehů, příběhů..). Tohle bychom si mohly říct i jen tak mezi děvčaty... Co bylo tedy ještě navíc úžasné, bylo zapojení partnerů - od práce ve skupině, přes nácvik masáží až k tomu, že jste je velmi jemně dovedla k tomu, jaká má být jejich role. Už jsem nahoře naznačila, co to udělalo s mým partnerem. Jakoby se v něm - a předpokládám i v ostatních tatíncích - probudil muž ochránce, podpora ženy a dítěte, prostě chlap. A to si myslím, že je jedna z nejdůležitějších věcí!

Ivana B.

Kurz pro páry - s manželem pro nás bylo důležité, že jsme toto mohli prožít společně. Filmy byly úžasné. Manžel se rozhodl, že by mi chtěl takový porod také dopřát . Celý kurz byl skvělý - líbilo se nám praktické nacvičování či ukázání možných poloh při porodu, masážních bodů, manipulace s kojencem, podrobné vysvětlení, jak porod v porodnici probíhá, co se při něm může použít, že nemusíme se všemi věcmi souhlasit, jaké jsou možné komplikace atd. atd. Bylo pro nás fajn slyšet, jak probíhá porod v různých porodnicích a že jsou mezi nimi rozdíly (a to ne jen ve smyslu vybavenosti, ale zvláště přístupu k rodičce a novorozenci). Toto jsme velmi ocenili, protože nám to ukázalo větší spektrum možností (kurzy pořádané v porodnicích samozřejmě říkají a připravují jen na to, co je u nich zvykem - jiné možnosti neukáží). Pro nás oba bylo zcela zásadní se dozvědět, že v první době porodní žena potřebuje velmi klidnou, láskyplnou, opečovávací atmosféru (podobnou jako při usínání), že v ní nemá přemýšlet, ale poddávat se. Jsem přesvědčená, že díky všemu, co jsme se dozvěděli v kurzech a o čem jsme pak společně přemýšleli, povídali si a připravovali se, byl pro nás porod našeho syna posilující skutečností, na kterou myslíme s velkou vděčností a kterou bychom rozhodně nechtěli vymazat z naší paměti...
Martina G.

 

Ačkoliv jste s námi u tohoto porodu nebyla, vnímám Vás prostě jako "naši" dulu a chtěla jsem s Vámi i tento porod sdílet. Patří Vám veliký dík za vše, co jste mi předala při všech našich setkáních, která byla velmi obohacující. Cítila jsem se velmi dobře připravená (velmi jsem na sále ocenila korejskou akupresuru, skvěle fungovala) a to mi dodalo mnoho síly a jistoty ve chvílích, kdy jsem to nejvíce potřebovala.  Děláte úžasnou práci pro nás maminky... Děkuji Vám za vše a jsem ráda, že jsme se potkaly/i (i můj muž je rád :))

S vděčností
Pavla 

 

Kurz mě moc bavil. Informace mi přišly podstatné a důležité, a podané zajímavým způsobem, propojené s příběhy ostatních žen. Možnost Vás přerušit a hned se zeptat, co mne k tomu napadá a cokoliv nevím, je neocenitelná. Přinesl mi nové náměty, na co se ještě před porodem zaměřit, k čemu sehnat informace a co si v sobě či s partnerem ujasnit. Taky mi přinesl větší pocit ukotvení a sebedůvěry a krásně jsme se s partnerem rozněžnili, naladili na sebe a na stejnou vlnu. Tudíž doufám, že pojedeme na té samé naladěné vlně i celý porod :-).
Sedla jste nám zejména lidsky, souzněli jsme s názory, příklady a přístupy, tak nám u Vás bylo dobře. Efektivních "nalejváren" mnoho není, díky za ní.

A samotnou mne překvapilo, jak dokážu u vás tolik hodin udržet pozornost!  Intuice šla k vám, chtěli jsme moc váš kurz :-).

Anička

 

I o tom se budeme bavit.
Jak velké - a někdy až NESKUTEČNÉ! rozdíly v porodnicích jsou...

Po rozkliknutí se obrázek objeví ve zvětšené podobě, ať můžete hledat rozdíly 😉