Cvičení v těhotenství


Úterý dopoledne
: 10 - 12 hod. - 20.11., 4.12., 18.12.

Úterý večer: 19 - 21 hod. - z mých osobních a energetických důvodů nyní večerní cvičení nedělám.

Aktuální termíny zde.

Cena: 250,- Kč 

Hodina obsahuje protahovací a posilovací cvičení, cviky dle p.Mojžíšové, cvičení s elastickým lanem dle MUDr. Smíška (toto specielní cvičení se koná podle počtu maminek - max.6 na konkrétní lekci), cviky na podporu správné funkce svalů pánevního dna, malé míče, balanční cviky, prvky automasáže.

Terka Ježková bříškoZ mých několikaletých zkušeností již mohu říct, že 80% maminek, které pravidelně cvičily, měly snadnější porody a samy je hodnotí jako hezkou pozitivní zkušenost a po porodu byly zase rychle v "kondici". 

Lekce jsou zaměřené kromě cvičení navíc i na pozitivní porodní ladění, informace a nácvik uvolnění k porodu.  miminka po masážkách

Takže pokud čekáte miminko a máte některá přání, která jsou vypsaná níže, tak přijďte cvičení vyzkoušet.

  • chcete se cítit dobře fyzicky a psychicky i přes stále rostoucí bříško
  • chcete se co nejaktivněji připravit na porod (ideálně snadný, rychlý, co nejméně bolestivý )
  • chcete se setkávat s dalšími těhulkami, abyste slyšela i jejich zkušenosti a podnětné názory a tipy
  • chcete slyšet i profesionální zkušenosti (toto Vám mohu jako lektorka nabídnout protože kromě vedení cvičení pracuji v porodním prostředí přes 16 let)
  • chcete se naučit vnímat nebo podpořit vnímání svého dechu a svého těla a vědomě ho používat a umět uvolňovat - což pak můžete  ideálně využít i během porodu
  • chcete si užít chvíle intenzivního kontaktu se svým miminkem v bříšku
  • chcete mít někde bezpečné místo, kde můžete bez obav říct své starosti, strachy, obavy, otázky... A ještě na ně často dostat i odpověď

Cvičení je tedy cíleně zaměřené na uvolnění, protažení a posílení svalů jako příprava na přirozený porod. I nácvik uvolnění a relaxace je důležitou součástí aktivní přípravy k porodu. Cvičení také pomáhá udržet nebo získat dobrou kondici po celé těhotenství a lepší a rychlejší návrat k "normálu" po porodu. A také zbavovat strachu a nejistoty, prohlubuje vnímání vlastního těla. Za nemálo důležité považuji i setkávání s dalšími těhotnými a Vaše vzájemné předávání informací, zkušeností, sdílení. 

A takhle to vypadá, když se parťáci z bříšek scházejí i po narození :BSG4gd_i2vTKTGLdRAf2J6nUBaMfa0bJaEFigvq1cQYrckLgo5S9tQLxRPsOfVCHKwlcExU

 

 

 

 

 Přihlašování a odhlašování je třeba nejpozději do úterý do 15 hod.                       

Možnost intenzivních individuálních lekcí s pečlivou kontrolou správného provádění cviků. Frekvence setkávání, vytvoření cvičebního plánu a další doporučení (výživa, péče o sebe v těhotenství, nácvik relaxace a dýchání k porodu...) dle individuálních potřeb klientky.   A nebo se můžete domluvit  na cvičení s kamarádkou a hned to pro Vás bude i finančně zajímavější .

 

Kde: Pod střechou, v krásném prostředí Černošic, Praha západ, Poštovní 1999, pohodlně a příjemně vybavený prostor v rodinném domku, výborná dostupnost z Prahy vlakem nebo autem.

 

Přihlášky a informace:  klokanci@seznam.cz  nebo 775 35 42 15.