Báječný těhotenský den 🙂

Pohodový den pro těhotné ženy naplněný praktickými informacemi, pohybem vhodným pro těhotenství, laděním se na miminko a na porod a spoustou námětů a tipů i na doma.

Sobota nebo neděle 10 - 16/17h
Termíny v aktualitách.

Pro těhotné maminky v jakékoliv fázi těhotenství, pro prvorodičky, ale i pro maminky, které čekají další dětátko.

pregnant-193839_1280

Vše, co se dozvíte a vyzkoušíte, Vás podpoří v tom, že lze a je normální, porodit svoje děťátko hezky a laskavě.

Tak, abyste na ten důležitý den v životě Vašem i miminka, mohly vzpomínat rády a s radostí. Protože tak to má být.

 

Pro koho je Těhotenský den vhodný? Například:

 • chcete se důležité informace dozvědět na jednom místě bez složitého vyhledávání a zahlcování se internetem
 • chcete si doplnit informace (z kurzů z porodnice nebo z různých alternativních kurzů) o praktické zkušenosti z provozu v našich porodnicích a dozvědět se, jak se zdárně dostat ke svému ideálnímu cíli
 • bojíte se porodu... - co s tím?
 • těšíte se na porod, hodně toho víte a chcete si dobře připravit také tělo
 • i když třeba víte, že máte s miminkem komplikovanější situaci a Vaše cesta nemůže být ta "přirozená", ale chcete se co nejlépe připravit i na tuto variantu
 • jak je to s tím dechem u porodu - mám se ho nějak učit nebo ne? A "psí dýchání" - je to k něčemu?
 • chcete si doplnit body z Manuálu pro těhulky 

Co Vás tedy čeká:

 • odborné těhotenské cvičení zaměřené na snadnější zvládnutí porodu (většinou mohou i maminky se zdravotním omezením, informujte mě)
 • samozřejmě procvičíme správně i svaly pánevního dna
 • tipy PROČ, CO a JAK cvičit i doma, jak správně stát, jak se pohybovat
 • spousta informací, rad, doporučení z mé praxe pro jednotlivá období těhotenství 
 • nácvik relaxace a dýchání, opět k využití i u samotného porodu

 

Krásný den Jitko,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za sobotní den. Jednak za plno praktických rad a pak taky za osobní zážitek, při kterém jsem měla možnost si poprvé naplno uvědomit, že opravdu čekám miminko a jak moc se na něj těším. Musím říct, že celý ten den u Vás byl díky tomu pro mě velikým zážitkem a měla jsem neustále slzy na krajíčku. 

 

Témata, která probereme podle potřeb dané skupiny:

Jak o sebe v těhotenství pečovat - výživa, vhodné pohybové aktivity, relaxace, doporučená literatura, kontakty, informační zdroje. Prenatální komunikace,vývoj miminka. Přírodní prostředky a aromaterapie pro toto období. Výběr porodnice, praktické zkušenosti a dnešní možnosti v porodnicích. Vyšetření v těhotenství a možné obtíže v těhotenství. 

Péče o tělo v těhotenství - reflexní masáž nohou, cvičení proti křečovým žilám, masáž bříška, masáže zad, masáž hráze. Přírodní prostředky a aromaterapie pro toto období. Partner u porodu a další možnosti podpory - lékař, porodní asistentka, dula, kamarádka - výhody a nevýhody. Jiný úhel pohledu na porod a jak fungují hormony. Práce s dechem a relaxací v přípravě na přirozený porod. Hodně praktických informací pro sebe a svého partnera získáte v Manuálu pro muže u porodu. 

Co s sebou do porodnice, přírodní prostředky u porodu – aromaterapie, akupresura, úlevové techniky, nefarmakologické tlumení bolesti, dýchání. Důležitost polohy miminka v bříšku a co můžete udělat pro co nejlepší nastavení miminka. Toto s Vámi většinou v porodnici nikdo neřeší  a přitom se dobrou startovací pozicí miminka dá hodně napomoci dobrému porodu. Ukážu Vám praktické možnosti jak na to. Hojení případné jizvy po porodu, jizva po císařském řezu. Pomoc při přípravě porodního plánu/přání. 

 

Kurz bol naozaj super, pohodovy a zaroven plny informacii! 

 

Navazující kurz:
Péče o miminko + kojení + šestinedělí.

 

Kde: v krásném prostředí Černošic, Praha západ, Poštovní 1999, pohodlně a příjemně vybavený prostor v rodinném domku, výborná dostupnost 15 min. z Prahy vlakem nebo autem.

 

Začátek v 10 hod.  do  cca 16/17 hod.,  místo polední pauzy v restauraci si uděláte "piknik" na místě. Větší svačinky proto s sebou.

 

Cena: 1200,- Kč 

1+1 zdarma  = dostanete ke své účasti vstup pro další novou těhulku (Vaši kamarádku) na tentýž den zdarma. Takto ušetříte 50%. Akce je počítá z plné ceny, ale je možné ji využít opakovaně.

 

Co s sebou: pohodlné oblečení, cvičení probíhá v ponožkách, něco na poznámky, seznam dotazů, svačinu . Voda a čaj bude k dispozici.

 

Přihlášky a informace: Jitka Čejková, 251 64 15 23, 775 35 42 15, klokanci@seznam.cz. Při přihlašování napište Váš termín porodu, kolikáté miminko čekáte a popř.vybranou porodnici.

 

 
To co předávám a učím, mám potvrzené a vyzkoušené plnou praxí v terénu. Žádné jen načtené informace, ale skutečná praxe .
Můžete tedy využít maximum ze zkušeností a informací z mé komplexní praxe - 16 let doprovázím k porodům do různých porodnic a dělám laktační poradenství, přes 10 let vedu cvičení s těhotnými a po porodu. A také mnoho individuálních konzultací a předporodních příprav. Velmi ráda Vám předám co vím, považuji to za důležité.
 
 

Doporučuji skvělý předporodní videokurz mojí kamarádky a zkušené kolegyně Majky Staňkové.

Porod bez obav