Báječný těhotenský den 🙂

Pohodový den pro těhotné ženy naplněný praktickými informacemi, pohybem vhodným pro těhotenství, laděním se na miminko a na porod a spoustou námětů a tipů i na doma.

Sobota nebo neděle 10 - cca 16/17h
Termíny v aktualitách.

Pro těhotné maminky v jakékoliv fázi těhotenství, pro prvorodičky, ale i pro maminky, které čekají další dětátko.

pregnant-193839_1280

Vše, co se dozvíte a vyzkoušíte, Vás podpoří v tom, že lze a je normální, porodit svoje děťátko hezky a laskavě.

Tak, abyste na ten důležitý den v životě Vašem i miminka, mohly vzpomínat rády a s radostí. Protože tak to má být.

Cvičení, informace, relaxace, praktické tipy...

 

Pro koho je Těhotenský den vhodný? Například:

 • chcete se důležité informace dozvědět na jednom místě bez složitého vyhledávání a zahlcování se internetem
 • řešíte jakou porodnici? Toto téma je i v tomto mém článku.
 • chcete si doplnit informace (z kurzů z porodnice nebo z různých alternativních kurzů) o praktické zkušenosti z provozu v našich porodnicích a dozvědět se, jak se zdárně dostat ke svému ideálnímu cíli
 • bojíte se porodu... - A co s tím?
 • těšíte se na porod, hodně toho víte a chcete si dobře připravit také tělo
 • i pro ženy, které třeba ví, že mají s miminkem komplikovanější situaci a jejich cesta nemůže být ta "přirozená", ale chtějí se co nejlépe připravit i na tuto variantu
 • zajímá vás, jak je to s tím dechem u porodu - mám se ho nějak učit nebo ne? A to "psí dýchání" - je to k něčemu?
 • porodní plán, přání - ano či ne? A jak na to koukají zdravotníci? (záleží jak kde 😉 )
 • máte nějaké otázky? Náměty můžete najít i v Manuálu pro těhulky 

Co Vás tedy čeká:

 • odborné těhotenské cvičení zaměřené na snadnější zvládnutí porodu (většinou mohou i maminky se zdravotním omezením, informujte mě)
 • samozřejmě procvičíme správně i svaly pánevního dna
 • tipy PROČ, CO a JAK cvičit i doma, jak správně stát, jak se pohybovat
 • spousta informací, rad, doporučení z mé praxe pro jednotlivá období těhotenství 
 • důležitá relaxace a dýchání, opět k využití i u samotného porodu

 

Krásný den Jitko,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za sobotní den. Jednak za plno praktických rad a pak taky za osobní zážitek, při kterém jsem měla možnost si poprvé naplno uvědomit, že opravdu čekám miminko a jak moc se na něj těším. Musím říct, že celý ten den u Vás byl díky tomu pro mě velikým zážitkem a měla jsem neustále slzy na krajíčku. 

 

Témata, která probereme podle potřeb dané skupiny:

Jak o sebe v těhotenství pečovat - výživa, vhodné pohybové aktivity, relaxace, doporučená literatura, kontakty, informační zdroje. Prenatální komunikace,vývoj miminka. Přírodní prostředky a aromaterapie pro toto období. Výběr porodnice, praktické zkušenosti a dnešní možnosti v porodnicích. Vyšetření v těhotenství a možné obtíže v těhotenství. 

Péče o tělo v těhotenství - reflexní masáž nohou, cvičení proti křečovým žilám, masáž bříška, masáže zad, masáž hráze. Přírodní prostředky a aromaterapie pro toto období. Partner u porodu a další možnosti podpory - lékař, porodní asistentka, dula, kamarádka - výhody a nevýhody. Jiný úhel pohledu na porod a jak fungují hormony. Práce s dechem a relaxací v přípravě na přirozený porod. Hodně praktických informací pro sebe a svého partnera získáte v Manuálu pro muže u porodu. 

Co s sebou do porodnice, přírodní prostředky u porodu – aromaterapie, akupresura, úlevové techniky, nefarmakologické tlumení bolesti, dýchání. Důležitost polohy miminka v bříšku a co můžete udělat pro co nejlepší nastavení miminka. Toto s Vámi většinou v porodnici nikdo neřeší  a přitom se dobrou startovací pozicí miminka dá hodně napomoci dobrému porodu. Ukážu Vám praktické možnosti jak na to. Hojení případné jizvy po porodu, jizva po císařském řezu. Pomoc při přípravě porodního plánu/přání. 

 

Kurz bol naozaj super, pohodovy a zaroven plny informacii! 

 

Kde: v Praze nebo v krásném prostředí Černošic, Praha západ, Poštovní 1999, pohodlně a příjemně vybavený prostor v rodinném domku, výborná dostupnost 15 min. z Prahy vlakem nebo autem.

 

Začátek v 10 hod.  do  cca 16/17 hod.,  místo polední pauzy v restauraci si uděláte "piknik" na místě. Větší svačinky proto s sebou.

 

Cena: 1200,- Kč

Co s sebou: pohodlné oblečení, cvičení probíhá v ponožkách, něco na poznámky, seznam dotazů, svačinu . Voda a čaj bude k dispozici.

 

Přihlášky a informace: Jitka Čejková, 251 64 15 23, 775 35 42 15, klokanci@seznam.cz. Při přihlašování napište Váš termín porodu, kolikáté miminko čekáte a popř.vybranou porodnici.

 

 
To co předávám a učím, mám potvrzené a vyzkoušené plnou praxí v terénu. Žádné jen načtené informace, ale skutečná praxe .
Můžete tedy využít maximum ze zkušeností a informací z mé komplexní praxe - 16 let doprovázím k porodům do různých porodnic a dělám laktační poradenství, přes 10 let vedu cvičení s těhotnými a po porodu. A také mnoho individuálních konzultací a předporodních příprav. Velmi ráda Vám předám co vím, považuji to za důležité.
 
 

Dobrý večer, Jitko, velmi děkuji za tento sobotní den. Poznámky (myšlenkové mapy :)) jsem hned večer prošla s manželem. Několik cviků jsem zakomponovala do každodenní rutiny. Bylo pro mě velmi přínosné to, jak dokážete propojit pragmatický a lidský, zdánlivě alternativní, přístup. Je mi neskutečně blízké, jak jste popisovala nejen rub, ale i líc nejrůznějších témat. Srdečné pozdravy,

Jana

Milá Jitko, Děkuji Vám za zaslání krásného a moc dojemného video rituálu. Díky také za celý sobotní den, byl pro mě obohacující. Hlavně tedy setkání s Vámi osobně, na což jsem se dopředu moc těšila. Jste vážně obdivuhodná a inspirativní Žena. Hlavní věc, co jsem si od Vás také odnesla je takové příjemné, ženské, pozitivní naladění, víc se usmívám a dělám věci radostně😊 A taky myslím na tu “královnu”. Moc Vám ve Vaší práci držím palce, ať máte stále dost energie a zažíváte co nejméně nepříjemných a vyčerpávajících situací v porodnicích a co nejvíce těch nabíjejících.

Lída

Moc bych vam chtěla za tehotensky den poděkovat! Došlo mi,ze jsem u svých dvou porodu byla absolutně neinformovana-z toho mohly vzniknout různé milníky... tentokrat to chci opravdu pojmout jinak,takže nasavam různé informace a ve vasem kurzu bylo informaci spousta.

Monika

Dobrý večer, Jitko, moc děkuju za všechny zaslané rady a tipy a především za velmi příjemný těhotenský den plný užitečných postřehů. Nějaké informace už jsem načerpala před tím, ale spoustu věcí člověk prostě nikde nevyčte a za ty jsem Vám opravdu vděčná.

Kamila

Dobrý den paní Jitko, moc děkuju za doplňující email opět našlapaný informacemi k prasknutí. Děkuju moc. Těhotenský den byl velmi příjemný zážitek s pohodovými lidmi a dal mi zase trochu víc jistoty, že to zvládneme a vše bude dobré 🙂 Bude mi chvíli trvat, než to všechno prostuduju. Na závěr můžu jen říct, že jsem vděčná, že jsem Vás poznala a moc se těším na předporodní kurz. Přeji krásný den,

Kateřina

Doporučuji skvělý předporodní videokurz mojí kamarádky a zkušené kolegyně Majky Staňkové.

Porod bez obav