S čím Vám mohu pomoci? Vyberte si co potřebujete.

Fyzická příprava na porod 

Předporodní masáž

Reflexní masáž při přenášení

Srovnání těla po porodu

  • uvolnění pánve, beder, kostrče
  • akupresura,
  • sujok,
  • reflexní body,
  • protažení a relaxace svalů

Těhotenské masáže

Poporodní masáže (možné už i během šestinedělí)

Masáže pro ženy

U těhulek je masáž vhodná během celého těhotenství. Masáž v těhotenství patří k dobré přípravě na porod. Moje mnohaleté zkušenosti mi to stále potvrzují. U mě najdete mezioborové propojení dula-masérka-reflexní terapeutka-cvičitelka (těhotenské a poporodní cvičení, Mojžíšová, pánevní dno).

Masáž obsahuje zásaditou lázeň nohou, masáž zad, protažení šíje, reflexní masáž chodidel. U delší varianty závěrečné craniosakrální ošetření. Pomáhá s bolestmi zad (šíje i beder), špatným spánkem, trávením, napětím, stresem. A Vaše tělo se postupně hezky připraví na porod, popř. se krásně uvolní po porodu.

region-ja.jpg

 

Dobrý den Jitko! Hlásíme, že dnes v 8:39 se narodil v mělníce Lukášek. Je to pěkný rychlík - na svět přifrčel na jedno zatlačení :). Jen tak tak jsme to my + Monika stihli dojet. Moc Vám děkujeme za úžasnou akupresuru, přípravnou masáž k porodu i rady ke cvičení. Ještě jednou díky, zdraví Soňa, Martin, Lukášek.

 

Hezký den! Děkuji za pomoc k hladkému porodu - vše zafungovalo tak, jak jste říkala. Kontrakce mi začaly kolem druhé ráno a prcek se narodil přesně v 8h - tulili jsme se k sobě tělo na tělo cca hodinu. Ještě jednou díky! Zdraví Lucie J.

 

Dobrý den Jitko. Tak noc jsem prospala, i když mě občasné kontrakce budily. Od rána, jsem už měla pravidelné kontrakce, ve 12 mě vzali na sál a v 13.45 jsem porodila. Defacto nic nebolelo až na poslední půlhodinu včetně šití. Jiříka jsem měla celé 2 hodiny u sebe. Krásně se přisál. Děkuju vám za vše! Lucka

Praktická příprava k porodu

Individuálně nebo skupinový kurz. 

Obsah: porodní péče, rozdíly v porodnicích, praxe v konkrétních porodnicích podle Vašeho výběru, základní děje během porodu - fyzická i psychická rovina, porodní přání/"plán", začátek porodu, kdy odjet do porodnice, příjem, zorientování se na porodním sále - praktické tipy, I. doba porodní, kontrakce, úlevové masáže, alternativní techniky zvládání "bolesti" atd., II.doba porodní, porodní polohy, pupečník, placenta, důležitý poporodní čas pro matku a dítě- bonding atd., nefyziologický porod, pobyt v porodnici a odjezd domů a první dny doma, pediatr.
Kurz je veden prožitkově, aby jste se nenudili (tzn. i muži ;)).

Termín kurzu: v aktualitách, cena viz.ceník

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

158_small.jpg

Obrazek

Tak Jitko, máme Benjiho venku. Pořád ho máme u sebe a doposud neměřen. Byla to krása, vše dle přání, Jana (doprovázející por. as.) byla úžasná!!! a sloužící PA taky super. Bonding paráda. Pak se ozvu, ted jsem ještě v euforii.

Míša

 

Ačkoliv jste s námi u tohoto porodu nebyla, vnímám Vás prostě jako "naši" dulu a chtěla jsem s Vámi i tento porod sdílet. Patří Vám veliký dík za vše, co jste mi předala při všech našich setkáních, která byla velmi obohacující. Cítila jsem se velmi dobře připravená (velmi jsem na sále ocenila korejskou akupresuru, skvěle fungovala) a to mi dodalo mnoho síly a jistoty ve chvílích, kdy jsem to nejvíce potřebovala.  Děláte úžasnou práci pro nás maminky... Děkuji Vám za vše a jsem ráda, že jsme se potkaly/i (i můj muž je rád :))
S vděčností
Pavla 

Pokud jde o Váš kurz, jsem moc ráda, že jsme mohli s partnerem přijít. Od té doby se zapojuje, má větší zájem, pochopil, že jeho úloha není jen stát a koukat nebo občas pohladit. Čas na kurzu krásně plynul a i když jsem měla pocit, že v podstatě si jen tak povídáme, dozvěděla a zapamatovala (!) jsem si víc než z nějaké přednášky nebo konference. Pro mě to byl skvěle a užitečně strávený čas. A především musím ocenit Vaše tipy a praktické zkušenosti a spoustu dalších postřehů, příběhů..). Tohle bychom si mohly říct i jen tak mezi děvčaty... Co bylo tedy ještě navíc úžasné, bylo zapojení partnerů - od práce ve skupině, přes nácvik masáží až k tomu, že jste je velmi jemně dovedla k tomu, jaká má být jejich role. Už jsem nahoře naznačila, co to udělalo s mým partnerem. Jakoby se v něm - a předpokládám i v ostatních tatíncích - probudil muž ochránce, podpora ženy a dítěte, prostě chlap. A to si myslím, že je jedna z nejdůležitějších věcí!

Ivana B.

Doprovod u porodu

informace zde na mém historickém webu nebo zde

jana-a-peta.jpg

 

Obrazek

Stále mě přepadá pocit štěstí když si vzpomenu jak se nám to hezky povedlo. :-D Nevím jestli už funguje vzpomínkový optimismus, ale když vypravím o porodu, a tak celkově o celém tom čekání na Péťu, musím říct, že mi opravdu převažuje pocit spokojenosti a krásna. Ano byl to krásný porod :-) A nemůžu vždy jinak než vzpomenout Vás, a jen chválit a chválit a chválit, v duchu děkovat vesmíru, že jsme se setkaly. Tím jsem prostě chtěla říct, že jsme moc šťastní a velký podíl na tom máte Vy. Takže ještě jednou obrovské DÍKY, práce kterou děláte, má opravdu velký smysl.

Jana

Konzultace

Jak o sebe v těhotenství pečovat - výživa, vhodné pohybové aktivity, relaxace, doporučená literatura, kontakty, informační zdroje.

Péče o tělo v těhotenství - reflexní masáž nohou, cvičení proti křečovým žilám, masáž bříška, masáže zad, masáž hráze.

Přírodní prostředky a aromaterapie v těhotenství, při porodu, v šestinedělí, pro péči o miminko a rodinu - v prevenci i k řešení některých problémů.

Vyšetření v těhotenství a možné obtíže v těhotenství.

Výběr porodnice, praktické zkušenosti a dnešní možnosti v porodnicích.

Partner u porodu a další možnosti podpory - lékař, porodní asistentka, dula, kamarádka - výhody a nevýhody.

Co s sebou do porodnice, přírodní prostředky u porodu – aromaterapie, akupresura, úlevové techniky, nefarmakologické tlumení bolesti.

Výbavička pro miminko, informace pro úspěšné kojení, péče o miminko, jak ho správně nosit, polohy na odříhnutí, střídání aktivity a relaxace, rituály, masáže miminek.

Hojení případné jizvy po porodu , jizva po císařském řezu, šestinedělí.

Jak správně a efektivně cvičit po porodu.

Přirozená antikoncepce nejen po porodu.

Pomoc při přípravě porodního plánu/přání.

Laktační poradenství.